Antyranking kwiaciarni, salonów fryzjerskich, kosmetyczek, dentystów, zakładów pogrzebowych, biur rachunkowych, księgowych, aptek (rzetelnych lub nie) i in. - uwaga na oszustów

Poniżej załączam wzór sprzeciwu w przypadku otrzymania nakazu zapłaty w sprawie rzekomego umieszczenia firmy w ranking kwiaciarni, salonów fryzerskich, aptek, kosmetyczek, księgowych, dentystów czy też nawet zakładów pogrzebowych - do dostosowania w zależności od potrzeb. 

Z przyjemnością pomożemy każdej osobie, która padła ofiarą podobnego rankingu. Prosimy tylko o niezwłoczny kontakt i przesłanie zdjęć/skanów nakazu zapłaty i pozwu. Prosimy także o ostrożność w kopiowaniu treści poniższego wzoru sprzeciwu - nie aktualizujemy poniższego wzoru na bieżąco. Od czasu jego powstania taktyka powoda mogła się zmienić, może także podnosić nowe argumenty (treść tego wpisu i wzoru jest znana powodowi). 

Informacyjnie polecamy także następne artykuły:

  1. Dzienniku Internautów ("Umowę z tymi serwisami zawrzesz "wyświetlając stronę". Uwaga na internetowe rankingi fryzjerów, kwiaciarni itd.")
  2. Gazecie Prawnej (Kolejny raz próbują wyłudzać pieniądze od firm),
  3. Gazecie Wrocławskiej ("Bezpłatny" katalog firm? Mogą z Ciebie zedrzeć kilkaset złotych!) 
  4. wyborcza.pl (Jedno kliknięcie i płacisz 490 zł. Uwaga na pseudokatalogi firm!) oraz na
  5. Portal Farmaceutyczno Medyczny (Uwaga na portal "Rzetelne apteki" ! Kliknięcie kosztuje!)
Więcej >>

Jeśli czytasz ten post, zapewne odkryłeś lub odkryłaś ostatnio, że Twoje zdjęcie zostało wykorzystane bez Twojej wiedzy i zgody. Krok po kroku wyjaśnimy Ci, co zrobić i dlaczego nie warto się poddawać.

1. Co mam zrobić?

Po pierwsze, ustal dane, które mogą być przydatne w dochodzeniu Twoich praw. Sprawdź, kto wykorzystał Twoje zdjęcie oraz w jaki sposób doszło do jego publikacji (Facebook, strony internetowe, materiały drukowane etc.). Zabezpiecz dowody- zapisz treść stron internetowych do pliku, zrób printscreeny (najlepiej w obecności świadka), zbierz materiały drukowane.

2. Czy to prawda, że aby zabezpieczyć dowody, muszę iść do notariusza?

Nie, nie jest to prawdą. Orzecznictwo sądowe przyjmuje, że dowodem w sprawie może być również zrzut ekranu czy zapis witryny do pliku. Sporządzenie tzw. protokołów stanu faktycznego u notariusza (lub komornika) jest stosunkowo kosztowne. Jakkolwiek protokół notarialny czy komorniczy jest najbardziej wiarygodnym dowodem, to w praktyce (pieniądze i czas) lepiej zabezpieczyć dowody we własnym zakresie. Warto też odwiedzić witryny takie jak Wayback Machine, które dokonują automatycznego zapisy wielu witryn, a wydruki z takich stron również mogą stanowić dowody w sprawie.

Więcej >>

Jeśli czytasz ten post, zapewne odebrałeś niedawno list od firmy windykacyjnej lub innego podmiotu i ku swojemu zdziwieniu odkryłeś, że ktoś oczekuje od Ciebie zapłaty za dług sprzed lat, w tym kolosalne odsetki. Krok po kroku wyjaśnimy Ci, co zrobić i dlaczego nie warto się poddawać.

1.Przedawnienie- co to jest i jak to działa?

Możliwość podniesienia zarzutu przedawnienia jest uprawnieniem dłużnika. Ani sąd, ani tym bardziej żaden inny podmiot nie bada „sam z siebie”, czy dług jest przedawniony- inicjatywa w tym zakresie należy tylko i wyłącznie do Ciebie!

Wierzyciel nie ma interesu (ani obowiązku!) w informowaniu Cię o przedawnieniu i możliwości skutecznego uchylenia się od zapłaty.

To, że dług jest przedawniony, nie oznacza, że nie można go dochodzić! Dochodzenie przedawnionego długu jest możliwe, ale to wierzyciel (Twój przeciwnik) ponosi ryzyko, że zarzut taki zostanie skutecznie podniesiony, co narazi wierzyciela na koszty związane z przegraną w sądzie sprawą.

2.Po jakim czasie przedawnia się dług?

Więcej >>

Podkategorie

O kancelarii

Jesteśmy trójjęzyczną polską kancelarią prawną. Specjalizujemy się w ochronie własności intelektualnej. Posiadamy duże doświadczenie zdobyte podczas wieloletniej praktyki w renomowanych kancelariach prawnych. Naszym atutem są elastyczne modele rozliczeń pozwalające zapewnić przewidywalność kosztów po stronie klienta przy zachowaniu niezmiennego, wysokiego poziomu obsługi.

Więcej >>

Nasz zespół

Eryk jest radcą prawnym. Doświadczenie zawodowe zdobył prowadząc przez ponad dziesięć lat w polskich i międzynarodowych kancelariach,sprawy m.in. z zakresu własności intelektualnej, nieuczciwej konkurencji oraz prawa reklamy. Eric specjalizuje się w zwalczaniu handlu podrobionych produktów na wielką skalę, zwalczaniu piractwa oraz zabezpieczaniu zysków pochodzących z przestępstw.

eryk foto
Eric Rheims
Radca Prawny

WTR1000 - Recommended individual 20141 & 2017
World Trademark Review January 2014 & 2017

Laureat nagrody Eric Rheims został określony przez jednego ze swoich klientów “jednym z najlepszych doradców w regionie”. Eric Rheims dołączył do międzynarodowej kancelarii w 2012 roku i znacząco przyczynił się do zwiększenia jej możliwości zwalczania obrotu podrabianymi towarami. „Ma wiele znajomości (…) i jest niesamowicie zmotywowany. Sprawia, że czujesz się jakbyś był jego jedynym klientem.”