Eric Rheims jest radcą prawnym. Doświadczenie zawodowe zdobył prowadząc sprawy w zarówno polskich (Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak, Wardyński i Wspólnicy) jak i międzynarodowych (CMS Cameron McKenna) kancelariach prawnych, doradzając w zakresie ochrony własności intelektualnej, nieuczciwej konkurencji oraz prawa reklamy. Eric doradza zwłaszcza klientom z firm produkujących dobra luksusowe oraz z rynku farmaceutycznego w egzekwowaniu ochrony prawa własności intelektualnej. Eric specjalizuje się w wykrywaniu struktur przestępczości zorganizowanej i śledztwach z uwzględnieniem postępowania karnego, identyfikacji majątku oraz zabezpieczania zysków pochodzących z przestępstwa.

Eric ma również kilkuletnie doświadczenie w zwalczaniu piractwa oprogramowania/komputerowego (doradzając m.in. wiodącemu producentowi systemów operacyjnych i międzynarodowemu stowarzyszeniu producentów oprogramowania).

Współautor kilku publikacji [link] w sferze krajowych i międzynarodowych mediów, głównie jeśli chodzi o zwalczanie obrotu podrabianymi towarami i reklamy oraz książki na temat cywilnych i handlowych sporów sądowych opublikowanej w 2011 roku.

Eric Rheims został indywidualnie wytypowany w WTR1000 i Legal 500 (trzykrotnie), jako World’s Leading Trademark Professional (wiodący profesjonalista na świecie w ochronie znaków towarowych) za dawanie „świetnych porad” oraz bycie „najlepszym doradcą od egzekucji w regionie”, a także „niesamowicie zmotywowanym”, który „sprawia, że czujesz się jakbyś był jego jedynym klientem”.

Eric jest rodowitym użytkownikiem języka polskiego i francuskiego. Mówi również biegle po angielsku i hiszpańsku.

Więcej o Eric'u możesz dowiedzieć się na LikedIn 

Phone: +48 609 108 763

 

flisak

dr Damian Flisak

Radca prawny, członek warszawskiej OIRP od 2011 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w renomowanych kancelariach prawnych: Gessel (2006 – 2008) oraz Wardyński i Wspólnicy (2008 – 2013), jak i na stanowiskach: dyrektora w EADS-PZL Warszawa-Okęcie (2005 - 2006) i zastępcy dyrektora departamentu prawnego Poczty Polskiej S.A. (2013 – 2016).

Damian specjalizuje się w doradztwie prawnym z zakresu szeroko pojętego prawa własności intelektualnej: prawa własności przemysłowej, prawa prasowego, nieuczciwej konkurencji, naruszeń dóbr osobistych, prawa mediów, domen internetowych czy ochrony danych osobowych. Jego głównym przedmiotem zainteresowania jest prawo autorskie. Jest doktorem nauk prawnych Uniwersytetu Ludwiga Maximiliana w Monachium, był stypendystą Instytutu Maxa Plancka Innowacyjności oraz Ochrony Uczciwej Konkurencji z siedzibą w Monachium.

Autor licznych publikacji, w tym dwóch monografii z zakresu prawa autorskiego oraz komentarza do ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (jako redaktor oraz współautor). Uczestniczy w tworzeniu doktryny prawa autorskiego także poprzez liczne wystąpienia publiczne na konferencjach i warsztatach. Członek International Association for the Advancement of Teaching and Research in Intellectual Property (ATRIP).

Posługuje się biegle językiem angielskim, hiszpański oraz niemieckim. Jest tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego oraz współautorem największego na polskim rynku słownika polska-niemieckiego (Wydawnictwo PONS).

Damian pełni funkcję sędziego w Sądzie ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji (PIIT) oraz wykłada na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie w ramach podyplomowych studiów Nowoczesnych Technologii.

 

r.pr. Adrian Nosal

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując z r.pr. Aliną Nowicką- Keńską, następnie współpracował z kancelarią prawniczą Łozowska& Reczyńska-Ratajczak.

Do jego zainteresowań należy problematyka ochrony praw własności intelektualnej i przemysłowej oraz postępowanie cywilne. Adrian zajmuje się głównie sprawami związanymi z naruszeniami praw autorskich oraz naruszeniami praw ochronnych na znaki towarowe klientów z branży farmaceutycznej. Adrian specjalizuje się w prowadzeniu sporów cywilnych oraz karnych. 

 

aplikant radcowski Jakub Kozak

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w warszawskich kancelariach prawnych. Współpracował z kancelarią prawniczą Głowacki i Wspólnicy specjalizująca się m.in. w prawie IT i nowych technologii.

Autor i współautor kilku publikacji w fachowych czasopismach prawniczych, takich jak „Dziennik Gazeta Prawna” oraz „Prawo i Podatki”.

Do jego zainteresowań należy w szczególności problematyka ochrony praw własności intelektualnej i przemysłowej oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji. Jakub zajmuje się głównie sprawami związanymi z naruszeniami praw autorskich w Internecie oraz naruszeniami praw ochronnych na znaki towarowe klientów z branży dóbr luksusowych oraz branży farmaceutycznej.

Biegle włada językiem angielskim.

 

Patrz także nasze połączone zespoły na stronie http://hwplegal.pl/